Návody a rady na všechno možné
1 příspěvek • Stránka 1 z 1

Nakupování v Číně - poznatky

Návody a rady na všechno možné
Uživatelský avatar
to.tak
Palubní technik
Bydliště: H.K.
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Příspěvky: 808
Registrován:23 zář 2005 21:03
Odesláno:12 dub 2012 10:29

Nakupování v Číně - poznatky

Nakupování přes internet už je dneska normální záležitost tak bych chtěl, těm co si troufnou nabídnout pár rad pro nakupování z čínských E-shopů.

Nebudu tady rozebírat založení konta paypall to už se tu několikrát řešilo, takže stačí použít vyhledávání. Konto Paypall je podle mě pro obchodování ze zahraničí životní nutností - mezi náma -posílat někam po internetu číslo VISA karty je nejlepší způsob, jak přiít o prachy.

Nebudu řešit ani to, který krám je lepší protože na to už existuje parádní web

Kód: Vybrat vše

http://zbozizciny.hys.cz/
Tam najdete seznam ověřených krámů i seznam zlodějů - fake obchodů který vás jen stáhnou o prachy a nic nepošlou.

Chtěl bych se věnovat hlavně problematice, jak zboží dostat u nás přes celnici.
Už víc než rok totiž platí nařízení EU, podle kterého se u zboží vypočítává dodatečné zdanění DPH. V první řadě bych chtěl upozornit, že velké obchoďáky v číně už o zatížení dovozní dph vědí a snaží se to obejít zakládáním tzv
OWERSEAS WAREHOUSE Takže pokud narazíte v záhlaví obchodu na Owerseas warehouse , kliknente na tyhle zámořské sklady a své zboží tam najdete, máte vyhráno. Zboží dorazí z Anglie, která je členem unie, takže se vás žádné dph netýká a vy nemusíte číst dál.

Celní hranice pro výpočet DPH je 22Eur a to konkrétně při dnešním kurzu dolaru dělá skoro 29 doláče. čili cokoli koupíte pod 29usd by nemělo být úřadem zadrženo.(To je ale to daný dnešním kurzem dolaru vůči euru, běžně se to pohybuje spíš kolem 25usd rozhodující hranice je těch 22eur!!! )
Bohužel praxe je taková, že číňan aby vám udělal radost vykáže na obálce cenu 2-3 dolary (asi proto že při dovozu do Ameriky se zásilky s tak nízkou udanou cenou neprohlížejí ) Jenže u nás jde přes rentgen všechno, takže váš balíček zadrží protože obsah je viditelně dražšší než je uvedená cena na obalu. Když číňan vykáže cenu poctivě, zboží zadrží málokdy.
Pošta vás pak vyzve doporučeným dopisem, abyste doložili: (stačí oskenované papíry nebo printscreen z obrazovky mailem)
1) plnou moc k tomu aby vás pošta mohla zastupovat v celním řízení.
2) Prohlášení že jde o zboží pro vlastní potřebu a nebudeš ho dál prodávat.
3) Prohlášení k obsahu balíčku - co v tom doopravdy je (stačí printscreen stránky z obchodu )
4)důkaz kolik jste za to opravdu zaplatili - kopii oznámení z mailu od obchodníka o přijetí objednávky s udanou cenou, nebo kopii dokladu o transakci z Paypall.

Za to si pošta účtuje 96 korun
. Vím, není to málo, ale ke cti jim musím přiznat, že paní co mi to vyřizovala byla ohromě slušná. Během minuty mi poděkovala a potvrdila, že papíry v pořádku dostala.

Upozornění na závěr - do ceny zboží se počítá i poštovné a balné, takže doporučuju projít si víc e-shopů a vybírat jen ty, klteré nabízejí FreeShipping. Bohužel to bývaj převážně jen takový krám, kde se obchoduje s elektronikou. Krámy s hadrama mají větší zasilatelské náklady a free shipping nabízejí jen velice málo.

Kupoval jsem už nejmíň 20 věcí a zadrželi mi zatím jen jednu. Většinou to projde. U zboží do 20 doláčů se stane málokdy že by otravovali. Pro jistotu ale počítejte u balíčků s vyšší cenou že to bude stát o to kilo navíc. I tak se to vyplatí.
Když se ráno vzbudím, otevřu si seznam padesáti nejbohatších lidí planety a když na něm nejsem , seberu se a jdu do práce.
Palubní technik
1 příspěvek • Stránka 1 z 1