Tlachání o tom, co nejde nikam zařadit
43 příspěvků

Windows 10 přes windows update

Tlachání o tom, co nejde nikam zařadit
Uživatelský avatar
xEro
Palubní radista
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Příspěvky: 594
Registrován:23 bře 2009 15:43
Odesláno:18 srp 2015 22:44

Re: Windows 10 přes windows update

No když jsem četl, jakou pravomoc vlastně Mkrvosoft má v 10, tak jsem celkem i rád, že jsem přešel na noťasu na Arch, ještě přeinstalovat desktop a bude to komplet. :chnachna:
Obrázek
Palubní radista
Uživatelský avatar
zakss
Provider Gold
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování
Příspěvky: 164
Registrován:20 říj 2008 01:02
Odesláno:18 srp 2015 23:08

Windows 10 přes windows update

Já jsem je měl a přeinstaloval jsem je z5 na Win7 - páč jejich podpora hlavně her byla tragická !!! Zlatý 7dmy :chnachna: Zatím si je nechám :D A ještě dotaz ?? Je možný mít nainstalovaný 10 widle a ještě k tomu na jiným hadru, ale do stejnýho komplu nainstalovaný i ty 7-čky ?? Na stejný sériový číslo ??? (podle mě asi ee, ale nechám si poradit ). Že bych nechal 10-ky na různý blbinky a na špílky 7-ky.
AMD Phenom II X6 1100T "Black Edition" 3.3 GHz (turbo 3.7 GHz)
16GB DDR3 1600 MHz
AMD Radeon HD 6900 1GB
HDD 1 TB + 1 TB + 2 TB + 1 TB + 1 TB extrení HDD
Windows 11 Špicovka x64

https://www.speedtest.net/result/14913786243.png
Provider Gold
Uživatelský avatar
xEro
Palubní radista
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Příspěvky: 594
Registrován:23 bře 2009 15:43
Odesláno:18 srp 2015 23:23

Re: Windows 10 přes windows update

Myslíš, jakože bys měl origo oba pod jedním klíčem? :D Ne to nejde
Obrázek
Palubní radista
Uživatelský avatar
Beneto
V.I.P
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování
Příspěvky: 782
Registrován:08 říj 2008 20:37
Odesláno:19 srp 2015 05:38

Re: Windows 10 přes windows update

Tak jsem ted rano narazil na tento článek. Myslim že to mluví za vše, pokud se tomu da verit

Kód: Vybrat vše

http://www.spite.cz/menu/clanky/windows-10-bude-mazat-piratske
Pokud jsem ti nějak pomohl, tak určitě nezapomeň na tlačítko Thanks
Moje sestava PC
MB: MSI B350 GAMING PLUS, procesor: 3,50Ghz AMD Ryzen 5 1500X, grafika: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB (MSI), monitor: LG Flatron W2343T, paměť: 8GB DDR4, HDD: 320GB, SSD: 500GB, OS: Windows 10 64bit
Playstation Portable 3004 firmwer: 6.39 PRO-B10
Playstation 3
Asus X555LB: i5 5200U 2,20Ghz, 12Gb ram, win10 64bit
Tablet: UMAX VisionBook 11Wi Pro, Intel Atom x5-Z8300 1,44Ghz, 2Gb ram, win10 32bit
Apple iPhone 6 16Gb
V.I.P
Uživatelský avatar
RaZzeR
Navigátor
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování
Příspěvky: 1249
Registrován:23 kvě 2008 21:39
Odesláno:19 srp 2015 12:51

Windows 10 přes windows update

Já zatím stále spokojeně zůstávám u W8.1, pro mě W10 nepřináší nic co bych alespoň hned nutně potřeboval a to rozšířený špízlování co do tohoto Winu tentokrát integrovali mě tuplem odrazuje - to je dle mě taky hlavním důvodem proč ho nabízí časově zdarma. Je však zřejmé, že časem budeme muset upgradovat všichni, jelikož zejména hráči budou potřebovat DX12 a ten pravděpodobně bude mít jen W10. A tím, že nechci být špízlován není kvůli tomu, že dělám něco tajnýho nebo nezákonýho, ale chci zkrátka svoje soukromí - na tom je něco špatnýho? Že nechci být pod dohledem nových EULA podmínek velkého oka MS a jeho cituji "důvěryhodných partnerů"? Co jim je do p*dele do toho co si na PC píšu, vyhledávám nebo s kým si povídám?! Přesně tak, naprostý h...o. Je pravda, že tohle se netýká jen W10, předchozí verze Winů, Google, Apple atp. špízlují taky, jenže v mnohem omezenější míře a to se dá ještě povypínat v nastavení. U W10 se špízluje i když kde co právě povypínáte. Už se tedy objevily asi 2 prográmky, co to šmírování mají zamezovat hlouběji, ale nejsou pořádně vyzkoušený a nikdo ani pořádně neví jaký je jejich skutečný výsledek. Taky jsem četl, že po jejich aplikaci Win často padá. Téže myslím stojí za přečtení:

Kód: Vybrat vše

https://www.zonecomp.cz/operacni-system-windows-10-smiruje-a-sbira-uzivatelska-data/
Navigátor
sedum
Administrátor
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování
Příspěvky: 240
Registrován:12 říj 2008 18:16
Odesláno:19 srp 2015 15:49

Re: Windows 10 přes windows update

Beneto píše:Tak jsem ted rano narazil na tento článek. Myslim že to mluví za vše, pokud se tomu da verit

Kód: Vybrat vše

http://www.spite.cz/menu/clanky/windows-10-bude-mazat-piratske
Ty krávo tak to mě po-er!! :omg:

Big Brother je tu!
Administrátor
Uživatelský avatar
Seraphim
Uploader
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování
Příspěvky: 34237
Registrován:13 říj 2008 22:34
Odesláno:19 srp 2015 16:05

Windows 10 přes windows update

Jde o to, že Microsoft ve Win10 aktualizoval EULA a s jejím souhlasem (což bude tutově při instalaci samotných Win10) si tvoří právě toto právo...

Kód: Vybrat vše

http://www.zing.cz/novinky/28235/microsoft-muze-s-windows-10-blokovat-nelegalni-hry
zing píše:Pokusným králíkem by mohla být hra Gears of War: Ultimate Edition, která brzy vyjde na PC.
Nově pro dělené archívy přidávám záchranné segmenty. Pokud původní .part nelze stáhnout či je nevratně poškozen lze jej nahradt záchranným segmentem (platí pro jakýkoliv .part z daného Uploadu). 1 segment = jeden nahraditelný chybějící \ poškozený .part. Stahuješ-li konzole pak se snaž kvapem neb Webshare mi z ničeho nic maže nárazově naráz TB (yop GB přeskakuju) dat a zálohu RLS na konzole neprovádím
Uploader
Uživatelský avatar
RaZzeR
Navigátor
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování
Příspěvky: 1249
Registrován:23 kvě 2008 21:39
Odesláno:19 srp 2015 17:10

Re: Windows 10 přes windows update

Tady to píšou zase jinak:

Kód: Vybrat vše

http://diit.cz/clanek/windows-10-muze-blokovat-nelegalni-hry-hardware
Podstatný výtržek:
Stručně shrnuto: Pokud se pokusíte na Xboxu rozběhat „nepravou“ hru, Microsoft se to dozví a pravděpodobně vám v tom zamezí, nebo vás úplně odpojí. Pokud se o totéž pokusíte na desktopu, zřejmě o tom Microsoft bude (jen) vědět, ale další kroky nepodnikne. Vzhledem k tomu, že v licenčních podmínkách zároveň schvalujete, že informace o vás mohou být odesílány dalším subjektům, které se podílí na jejich zpracování, nemusí být jisté, zda příslušné informace o vaší legální či nelegální softwarové konfiguraci skončí jen u Microsoftu.
Těmi "dalšími subjekty podílející se na zpracování" v tomto ohledu bych tipoval organizace typu NSA nebo policie, komu jinému by to jinak k něčemu bylo...
Navigátor
sedum
Administrátor
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování
Příspěvky: 240
Registrován:12 říj 2008 18:16
Odesláno:19 srp 2015 20:14

Windows 10 přes windows update

Minimálně třetinu „sledovacích“ funkcí Windows 10 měly už Windows 8.1, jenže se o nich tak mnoho nemluvilo a nevědělo – a co oko nevidí, srdce nebolí. Kromě toho se dost z „nových funkcí“ Windows 10 objevuje zpětně i do starších systémů formou bezpečnostních aktualizací.

Za zdůraznění také stojí, že stáhnutím Windows 10 a odsouhlasením EULA s tím vším souhlasíte, a tak se nemůžete později divit. On je v tom drobný psychologický trik, za který by Microsoft měl dostat „za uši“. Nabídl update zdarma, a pokud někdo něco dostane zdarma, většinou ani nečte právě onen malý text někde na konci smlouvy, nebo v případě Windows tu hodně dlouhou EULA. Spousta lidí tedy po Windows 10 zdarma okamžitě sáhla (v tuto chvíli 15 milionů stažení), a EULA vůbec nečetla v domnění, že v ní nic zásadního není. Ale ouha, právě že je, byť se v zásadě od té z Windows 8/8.1 mnoho neliší. Následuje několik citací:

Společnost Microsoft shromažďuje údaje efektivním způsobem a nabízí vám nejlepší možnosti našich služeb. Některé tyto údaje nám poskytujete přímo, například při vytváření účtu Microsoft, zadávání vyhledávacího dotazu službě Bing, používání hlasového příkazu služby Cortana a odesílání dokumentu do úložiště OneDrive, nebo pokud kontaktujete naši podporu. Některé údaje získáváme, když používáte naše služby, například pomocí technologií, jako jsou soubory cookie a sestavy chyb nebo data o používání ze softwaru na vašem zařízení. Údaje získáváme také od třetích stran (včetně jiných společností).

Vaše osobní údaje sdílíme s vaším souhlasem nebo v případě nutnosti za účelem dokončení jakýchkoli transakcí nebo poskytování jakékoli služby, o kterou jste požádali nebo ji schválili. Údaje sdílíme také s pobočkami a dceřinými společnostmi Microsoft; dodavateli, kteří jednají jménem naší společnosti; pokud tak vyžaduje zákon nebo v případě soudního řízení; za účelem ochrany našich zákazníků; ochrany života; zachování zabezpečení našich služeb a ochrany práv nebo majetku společnosti Microsoft.
Administrátor
Uživatelský avatar
zakss
Provider Gold
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování
Příspěvky: 164
Registrován:20 říj 2008 01:02
Odesláno:19 srp 2015 21:02

Windows 10 přes windows update

:down: :down:

Kód: Vybrat vše

http://aeronet.cz/news/analyza-windows-10-ve-svem-principu-jde-o-pouhy-terminal-na-sber-informaci-o-uzivateli-jeho-prstech-ocich-a-hlasu/
Taky maso :D Jsem rád, že jsem z5 u 7-ček :D
AMD Phenom II X6 1100T "Black Edition" 3.3 GHz (turbo 3.7 GHz)
16GB DDR3 1600 MHz
AMD Radeon HD 6900 1GB
HDD 1 TB + 1 TB + 2 TB + 1 TB + 1 TB extrení HDD
Windows 11 Špicovka x64

https://www.speedtest.net/result/14913786243.png
Provider Gold
Uživatelský avatar
apopisde
Technik
Bydliště: Warez, L'Vivs'Ka Oblast', Ukraine
Dostal poděkování: 2 poděkování
Příspěvky: 347
Registrován:20 led 2009 15:04
Odesláno:19 srp 2015 23:22

Re: Windows 10 přes windows update

No... za 4 hodiny se mi odeslalo cca 10MB... se smirovanim je to asi jako u google.. jen u nej se o tom tolik nemluvi.
To, ze vam google muze z droidiho telefonu behem chvilky vytahnout veskery data... to uz nikoho nesere :)

Stejne, co o vas internet chtel vedet, davno vi.
Technik
sedum
Administrátor
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování
Příspěvky: 240
Registrován:12 říj 2008 18:16
Odesláno:20 srp 2015 16:26

Windows 10 přes windows update

Zajímavé...
Právník varuje: Windows 10 jsou plně kompatibilní se smlouvou ACTA a TTIP! Vaše data už nejsou vaše data?

Kód: Vybrat vše

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2813-pravnik-varuje-windows-10-jsou-plne-kompatibilni-se-smlouvou-acta-a-ttip-vase-data-uz-nejsou-vase-data
Administrátor
Uživatelský avatar
xEro
Palubní radista
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Příspěvky: 594
Registrován:23 bře 2009 15:43
Odesláno:20 srp 2015 22:06

Re: Windows 10 přes windows update

Se divím, že nejede na linuxech :chnachna: Já sice chvíli uvažoval o updatu z 8.1 na 10, ale když to tak čtu, tak nechám osmičky jako sekundární... rulez arch :applause:
Obrázek
Palubní radista
Uživatelský avatar
RaZzeR
Navigátor
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování
Příspěvky: 1249
Registrován:23 kvě 2008 21:39
Odesláno:20 srp 2015 23:20

Re: Windows 10 přes windows update

Hlídejte si však, co instalujete za aktualizace. To šmírování co je integrováno ve W10 se začíná skrze aktualizace šířit i na W7/8.1. Příkladem by mohla být (volitelná) aktualizace z 18.8. KB3075249 - telemetrie.
Navigátor
sedum
Administrátor
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování
Příspěvky: 240
Registrován:12 říj 2008 18:16
Odesláno:21 srp 2015 16:28

Windows 10 přes windows update

proto mám firewal v esetu nastavený na "interaktivní režim" a sám si určuju co bude komunikovat s internetem...
nedávno mě tam právě vyskočil dotaz na nějaké telemetry nebo či co a tak sem to blokl a teď vidím že sem udělal dobře.
Administrátor
43 příspěvků