Originální dabované HD filmy
5 příspěvků • Stránka 1 z 1

Vše okolo HD :)

Originální dabované HD filmy
DARK SPIRIT
Pilot
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování
Příspěvky: 539
Registrován:23 lis 2007 22:45
Odesláno:07 srp 2009 00:59

Vše okolo HD :)

1.) Co je to HD DVD a Blu-Ray + rozdíl?
S HD DVD (High Definition DVD) přišly firmy v čele s Toshibou, která ale v současné době končí výrobu - takže vyhrála Sony a její Blu-Ray. HD DVD mechaniky se pořád ještě vyskytují u Xboxu 360, ale už se jen doprodávají. Do každé vrstvy na HD DVD se vejde 15GB tzn., že při použití maximálního počtu tří vrstev můžeme dostat kapacitu až 45GB. Blu-Ray (modrý paprsek) - název podle barvy čtecího světla. Na každou vrstvu Blu-Ray se vejde 25GB, při použití dvou vrstev tedy 50GB, při použití oboustranného média je maximální kapacita až 80GB. Pokud si kladete otázku jaký pořídit přehrávač, kupte si Blu-Ray, protože tato technologie zvítězila na celé čáře nad HD DVD.

2.) Co to je HD RIP?
HD rip je označení pro kompresi původního disku (Blu-Ray nebo HD DVD), u kterého se pohybuje velikost v řádech desítek GB. Tento film se ripne na velikost od 4,5 GB do 10 GB někdy i více. K ripováni se využívá kodek H.264. Výsledná kvalita obrazu zůstává téměř identická. Zvuk se většinou převádí z původního formátu DTS na AC3. Výstupním souborem HD ripu je soubor s příponou .mkv (Matroska multimedia container), který obsahuje jak video, tak i audio(zvukové stopy) a také titulky.

3.) Co je to HDTV?
Tato zkratka znamená High Definition Television. Jedná se o televizní signál ve vyšší kvalitě než jsou dnes běžné formáty SDTV, PAL, SECAM, NTSC. Minimální rozlišení, aby mohlo být vysílání označeno za HDTV je 720p (1280x720) a poměr stran 16:9.

4.) Co je to rozlišení 720p a 1080p?
HD ripy bývají ve dvou rozlišeních: 720p a 1080p. Rozdíl mezi nimi je výsledná kvalita obrazu, které ale samozřejmě odpovídá i velikost ripu. 720p má rozlišení 1280x720 nebo 1280x544(OAR), 1080p má rozlišení 1920x1080. Písmenko p označuje tzv. Progressive scan - systém pro eliminování chvění obrazu a čár, čímž docílíme lepšího a hlavně ostřejšího obrazu.

5.) Jaké jsou minimální nároky na PC pro přehrávání HD filmů?
Minimální konfigurace:
Windows XP
Windows Media Player 9 Series
2.4 GHz processor or equivalent
384 MB of RAM
64 MB video card
DVD drive
1024 x 768 screen resolution
16-bit sound card
Speakers

Doporučená konfigurace:
Windows XP
Windows Media Player 9 Series
DirectX 9.0
3.0 GHz processor or equivalent
512 MB of RAM
128 MB video card
DVD drive
1920 x 1440 screen resolution
24-bit 96 kHz multichannel sound card
5.1 surround sound speaker system

6.) Jak přidat zvukovou stopu nebo titulky do HD filmu?
Stejně jako pro vytvoření Samplu u HD filmu potřebujte program Mkvtoolnix - je zdarma:
Kód:

Kód: Vybrat vše

http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/win32/mkvtoolnix-unicode-2.1.0-setup.exe

1.) Po spuštění programu zmáčkneme tlačítko ADD a vybereme film, který chceme upravit.
2.) Níže se vám zobrazí kompletní informace o obsahu celého kontejneru.
3.) Zmáčkneme tlačítko APPEND a přidáme libovolné zvukové stopy nebo titulky.

7.) Jak udělat Sample HD ripu?
Sample neboli krátký úsek filmu podle kterého lze poznat jak kvalitní je HD rip vyvoříte opět v programu Mkvtoolnix.

1.) Po spuštění programu zmáčkneme tlačítko ADD a vybereme film, který chceme upravit.
2.) Níže se vám zobrazí kompletní informace o obsahu celého kontejneru.
3.) Přejdeme do záložky Global a zaškrtneme políčko Enable splitting...
4.) Pod tímto políčkem se nalézá další a to ...after this size, které pokud není zaškrtnuté také zaškrtneme. Do políčka s číslem
napíšeme, jakou velikost má mít výsledný soubor. Doporučuji napsat 78M ( 78 MB).
5.) Ve spodní části okna programu je Output filename - klikneme na tlačítko Browse a vybereme, kam se bude ukládat výsledný sample
6.) Poté zmáčkneme tlačítko Start muxing a film se nám žačne rozdělovat na části. Doporučuji nechat udělat 2 části a poté zmáčnout
tlačítko Abort - vzniknou vám pouze 2 soubory a ne film rozdělený na milion částí.

8.) Jak udělat Screenshoty HD filmu?
Já osobně doporučuji program Windows Media Player Classic, ve kterém při pozastavení filmu stačí kliknout na File a dát Save image ( v předvolbách nastavte typ na .jpg a místo kam chcete obrázek uložit). Poté screeny uploadujte na nějaký Image Hosting - pro mě osobně je nejlepší:
Kód:

Kód: Vybrat vše

http://imageshack.us/

9.) V čem přhrávat HD filmy?

Přehrávačů podporujících HD filmy, či-li soubory s příponou .mkv je celá řada. Některé však neumí z kontejneru přepínat mezi audio stopami, ale umí načíst titulky, jiné neumí načíst titulky, ale umí přepínat mezi zvukovými stopami apod. Některé jsou zdarma a za některé naopak pěkně zaplatíte a stejně nefungují tak jak mají. Mě osobně se nejvíce osvědčil český přehrávač MV2Player, který je zcela zdarma, umožňuje přepínat mezi zvukovými stopami a umí načíst titulky, které je možné přímo v programu přečasovat ( nastavit zpoždění apod.).
Samozřejmě je na vás vyzkoušet, který přahrávač bude na vašem pc šlapat nejlépe...
Download MV2Playeru:
Kód:

Kód: Vybrat vše

http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/multimedialni_prehravace/mv2player/


Thx uploadman
Pilot
dianka11
Kachna
Příspěvky: 19
Registrován:08 led 2010 18:07
Odesláno:18 srp 2010 19:31

Vše okolo HD :)

MV2Player...tento přehrávač jsem používal cca před 10 ti lety, ale zkusil jsem ho na MKV a absolutně se nechytá :roll:
Kachna
tom2929
Kachna
Příspěvky: 16
Registrován:28 říj 2008 12:04
Odesláno:18 srp 2010 19:34

Vše okolo HD :)

Nej přehráveč na vše je POWERDVD 10 3D
Kachna
kukba
Pozorovatel
Příspěvky: 63
Registrován:25 kvě 2008 09:48
Odesláno:25 zář 2010 12:49

Vše okolo HD :)

Xtreamer "Pro" mám ho od dubna 2010 a bez problémů přehrává mkv,Blue ray formáty a všechny ostatní...Odskoušeno praxí nedam na něj dopustit,vlastním více jak 700 mkv či Blue ray filmů .
Tady je popis :

Kód: Vybrat vše

http://avmania.zive.cz/Titulni-strana/Xtreamer-Pro-dva-disky-na-vse-video/sc-21-a-2130/default.aspx
SAMSUNG HD154UI HDD F2 HDD 1.5TB 32MB SATA II ECOGREEN tyto HDD jsou tiché ,mám jich pět a mohu doporučit,cena je také příznivá - např.tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.korunka.cz/pevne-disky/samsung-f2-1-5tb-32mb-5400rp-hd154ui
LG 50PK250 To je moje tv,nemá chybu druhý rok v provozu,skušeností tady je např. odkaz :

Kód: Vybrat vše

http://plazmove-televize.heureka.cz/lg-50pk250/
Naposledy upravil(a) kukba dne 25 srp 2011 19:07, celkem upraveno 2 x.
Pozorovatel
Grepicek
V.I.P
Příspěvky: 1
Registrován:07 bře 2009 14:27
Odesláno:25 čer 2011 23:34

Vše okolo HD :)

A ted otazka stahl jsem Blue ray disk v čem ho přehraju???
V.I.P
5 příspěvků • Stránka 1 z 1