1 příspěvek • Stránka 1 z 1
Uživatelský avatar
pepislaf
Pilot
Bydliště: u vody pod šumavskými kopci
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 121 poděkování
Příspěvky: 1302
Registrován:01 bře 2009 06:42
Odesláno:02 led 2013 13:38

Pahorky - Úsvit

Obrázek
PAHORKY - Úsvit

Skupinu založil v r.1941 tehdy třiadvacetiletý B. Franěk. Trampskou píseň poznal na známé osadě Ascalona nedaleko Loděnic, kde měl svojí chatu. Pětihlasý vokál doprovázela pouze jedna kytara - tehdy se tak hrálo. Vše skončilo v r.1946. Někteří šli na vojnu, jiní se oženili. Největší úspěch přišel v r.1943 1.místo v soutěži o "Pohár AHOJE". O 30 let později v r.1976 se stejný muž pokouší vzkřísit zašlou slávu. Nedaří se mu dát dohromady celou starou partu a tak ke dvěma nestorům B.Fraňkovi a V. Žáčkovi přčicházejí tři mladíci: Z. Košťál, M. Franěk a J. Limburský. Čtyřhlasý vokál doprovázejí dvě kytary a kontrabas. Vzniká tak nový, dvougenerační Úsvit. Vše končí po dvanácti letech, roku 1988 nenávratným odchodem Václava Žáčka. Největším úspěchem byla účast na celostátním finále Porty - "Sokolov 1980". O šest let později v r. 1992 dochází ke společnému setkání části kapely Tramp clubu Praha a části Úsvitu. Zkouší se - hraje to - zní to a navíc je zde nový prvek. Havajská kytara J. Pechara. Padne konečné rozhodnutí. Navážeme na staré tradice a nazveme se ,"Úsvit". Tak se po určité době a několika personálních změnách utvořila nová sestava skupiny. Za největší dosavadní úspěch považujeme vítězství na "Festivalu trampské písně" - Horní Jelení 1996.



01. Osada stará je naše máma
02. Já mám rád to krásné děvče za řekou
03. Je na západ cesta dlouhá
04. Vzpomínka na svatojánské proudy
05. Jeden z nás je šerif
06. Můj rodný dům
07. Píseň severu
08. Pahorky
09. Pampelišky
10. Kovboj z Cherokee
11. Okoř
12. Letí šíp savanou
13. Don Diego
14. Niagara
15. Nezapomeň hochu
16. Líbám tě dnes naposledy (Zlatovlasá lady)


MP 3 - 320 kb/s - 44 - stereo
138 MB

Kód: Vybrat vše

http://rapidshare.com/files/407259622/Pahorky_-__svit.rar 
Bez hesla - včetně obalu
Naposledy upravil(a) pepislaf dne 05 led 2013 09:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Příspěvek byl upraven
Nefunkčnost mých linků hlaste na SZ nebo ICQ!!! Děkuji. Opravím je do 24hod.
Obrázek
Pilot
1 příspěvek • Stránka 1 z 1