1 příspěvek • Stránka 1 z 1
warup
Navigátor
Příspěvky: 1394
Registrován:05 zář 2014 21:01
Odesláno:06 bře 2015 06:43

H16 - Čísla Nepustia (2008)

H16 - Čísla Nepustia

Obrázek

info

Kód: Vybrat vše

http://cabik.blog.cz/0806/h16-cisla-nepustia
Jedno z nejočekávanějších alb roku na hiphopové scéně vyšlo asi jen o měsíc déle než Vecovo album a všichni na cz/sk scéně byli jistě zvědaví, jak se H16 vyrovná se vzrůstajícím tlakem na jejich bandu. Část hiphopové scény na Slovensku si totiž tuhle bandičku začala brát docela na paškál a já se bál, že se chalani z Petržalky budou chtít trochu mstít. Naštěstí se ale nic takového nekoná. Sestava zůstává stále stejná, a to se ukazuje být zřejmě největším plusem téhle desky a vůbec celé skupiny. Grimaso se svým LP "Kto dá viac" ukázal, kdo je producetským králem na Slovensku, dále jeho dvojče Abe, dj Yanko Král a tři MC's, kteří jak je slyšet na sobě poctivě zapracovali. V mém zájmu o hiphop hraje velkou roli hudební stránka a v tom jsou H16 momentálně na Slovensku nejlepší. A to i poté, co podle mě jednoznačně nejlepším trackem je paradoxně Wichem produkovaná pecka "Oni nevedia" s hostujícím Vecom. Tahle skladba mi trhá uši, podle mě ukázal jeden ze svých nejlepší beatů vůbec, tahle pecka je pro mě číslem jedna. Vydatně tomu napomáhá Otecko, jehož refrény jsou opravdu tučné, a to jak ve zmiňované písni tak např. ve skvělé "Luďom jebe", k tomu ještě navíc přidal i jeden beat ve vzpomínkové písni "Staré časy" a skreče od Yanka jsou příjemným zpestřením alba. Co je pro mě ale největším překvapením je výkon Abeho, od kterého jsem očekával jen další várku southcrunk beatů. Jaké bylo moje překvapení, když jedny z nejlepších skladeb na albu "Nemaj stres" a "Diky moccc" jsou krásně příjemně laděné oldschoolovky s klasickými funky bicími a silnou basou. Abe se oproti debutu navíc hodně zlepšil i se samply, úvodní "Sága pokračuje" nebo "Život není fér" jsou pro mě dalšími perlami alba. Plynule se dostávám ke Grimasovi a musím konstatovat, že dle mého názoru si ty lepší beaty ponechal na svém albu. Neznamená to, že by ovšem ztratil cit pro hit. "Vitaj v mestě" nebo povedený sampl z Rockyho v "Ostaň silný" jsou typickými párty treky. Jeho beaty je radost poslouchat, hraje si s rytmem, samply a pianem (občas mi skoro přijde jako bych slyšel Dreho 2001, což si myslím u Grima je spíše na škodu) s velikým nadhledem, nicméně jeho crunk věci se mi líbí méně. Naštěstí jich není tolik abych mohl říci, že celé album mi produkčně přijde velmi vyvážené a Vecovi může s přehledem konkurovat. Otecko, Koko Najs a Cigo mají dostatek prostoru pro svoje texty i díky minimu hostů, což je dobře, na všech třech je poznat, že co se týče flow i slovní zásoby na sobě zamakali a jejich rýmy mi přijdou jako velké osvěžení trochu zhrublé sk scény. O to spíše, že v nich nejsou zbytečně používané vulgarismy, které mi vadí. Je slyšet, že všichni tři pracují v teamu, jejich party jsou sice rozdělené klasicky na text-refrén-text-refrén, témata na sebe ovšem docela dobře navazují a v refrénech všichni spolupracují, a to jen podtrhuje můj dobrý pocit z desky. Obsah jejich textů mi též přijde, že není tolik zbytečně vychloubačný jako na první desce a i když motivační popiny (kterých je většina) mají kluci v malíku, nebojí se jít i trochu věci na kloub, což vzhledem k jejich věku je velkým příslibem do budoucna (ačkoli např. Vec podle mě v tomto jde spíše proti proudu). Pokud na sobě všichni budou poctivě pracovat už teď se těším na jejich další počin. Tohle album sice není dokonalé, chalanom se ale podařilo to, co mnohým interpretům nikoli, a to jak hudebně tak textově překonat svůj debut.
tracklist
01. Intro
02. Sága pokračuje
03. Vitaj v meste
04. Robím čo chcem
05. Nemaj stres
06. Dávno viem
07. S kým si, taký si feat. Hugo Toxxx
08. Oni nevedia feat. Vec
09. Luďom jebe
10. Ostaň silný
11. Komu môžem veriť feat. Moja Reč
12. Život neni fér
13. Staré časy
14. Nápoj Omamný
15. Diky moccc
16. Jak sa vieš hýbať (remix)
kvalita
General
Complete name : E:\up\H16 - Čísla Nepustia\01. Intro .mp3
Format : MPEG Audio
File size : 2.50 MiB
Duration : 1mn 5s
Overall bit rate mode : Constant
Overall bit rate : 320 Kbps
Genre : Other
Writing library : LAME3.96.1

Audio
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 3
Duration : 1mn 5s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 320 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 44.1 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 2.50 MiB (100%)
Writing library : LAME3.96.1
download

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/xybcWnfL/h16-cisla-nepustia-rar

Kód: Vybrat vše

http://datoid.cz/?p=143827  
Navigátor
1 příspěvek • Stránka 1 z 1