Vše, co se točí okolo tohoto operačního systému
4 příspěvky • Stránka 1 z 1

další problém nezkušeného uživatele:)

Vše, co se točí okolo tohoto operačního systému
Uživatelský avatar
TrAstE
Logistik
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování
Příspěvky: 91
Registrován:21 zář 2006 18:47
Odesláno:03 úno 2009 20:46

další problém nezkušeného uživatele:)

Zdravím, mám open suse jede v klidu, jen na pár "drobností". Je to na mamčiném ntb a když tam dá multicd, kde je hudba i další blbiny tak se nikde neobjeví a já nevím kde to mám najít. v právě připojených zařízeních je pouze možnost kopírovat cd a při pokusu připojit cd v K3B mi to tvrdí, že to není možné. co s tím? další problém je s aktualizacemi při pokusu o aktualizaci mi to napíše tohle:kdesu(18940)/kdesu(kdelibs) KDESu::KDEsuClient::command: [/usr/src/packages/BUILD/kdelibs-4.0.4/kdesu/client.cpp : 196] no reply from daemon .
Další problém je, že při startu systému se nenačte compiz fusion a např. velikost spouštěče alikací. Díky moc za pomoc:)!
Logistik
Uživatelský avatar
Majkl578
W4A Veterán
Bydliště: /dev/null
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování
Příspěvky: 2058
Registrován:14 lis 2006 21:44
Odesláno:03 úno 2009 22:47

Re: další problém nezkušeného uživatele:)

na opensuse to neni automaticky jo? :shock: na debianu mi vyskoci na plose zastupce :)
jinak by to asi melo byt v /media/cdrom* (cislo nebo nic)
aktualizace softu provadej nejlepe pres synaptics (bo jakej pkg manager ma suse), je to automatizovane a vcetne zavislosti :)
compiz je hezka vec, ale po par dnech omrzi (vlastni zkusenost). tusim ze si ho snad musis hodit do autorunu. u gnome to je prikaz gnome-session-properties.
W4A Veterán
Uživatelský avatar
TrAstE
Logistik
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování
Příspěvky: 91
Registrován:21 zář 2006 18:47
Odesláno:03 úno 2009 23:50

Re: další problém nezkušeného uživatele:)

compiz přestane bavit, ale pořád to bude funkční prostředí, které mně osobně urychluje práci s OS:) v mediích není vůbec nic. Mám na jiném kompu poslední ubuntu, to to otevřelo jako dva disky, jeden s daty a s tou blbinou .exe a druhý jako zvukový, je divné, že to suse nezvládá. Jo na ten autorun jsme si vzpoměl:) dík. neexistuje nějaký příkaz do konzole ohledně toho cd?
Logistik
Uživatelský avatar
Klimoška
W4A Veterán
Bydliště: ~/
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Příspěvky: 1540
Registrován:13 lis 2007 20:47
Odesláno:04 úno 2009 00:04

Re: další problém nezkušeného uživatele:)

divné compiz se u normálního distra načítá aut... udělej v ~/.kde/Autorun odkaz na aplikaci > compizfusion
jinak autorun se nastavuje v kcontrol (alt+f2 > kcontrol) nebo v konzoli ale nevim jak to suxe má :roll:
!! BAF !!
W4A Veterán
4 příspěvky • Stránka 1 z 1